ВО "Свобода"

ENG

29 липня
У Нем'ячі за підтримки "Яворини" презентували виставку до 100-річчя революції
У Нем'ячі за підтримки "Яворини" презентували виставку до 100-річчя революції

29 липня 2018 року у селі Нем'яч Бродівського району за підтримки "Легіону Свободи. Бродівщина" та Об'єднання українок "Яворина" відкрилася виставка "ЗУНР: у війні та державотворенніь у рамках акції "Пам'ятаймо героїв". Науково-популярну фотовиставку створено до 100-річчя від початку Української революції 1917-1921 років. У відкритті взяли участь автор виставки, молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства Михайло Галущак, голова Всеукраїнського об'єднання українок "Яворина" Ірина Сех, голова "Легіону Свободи. Бродівщина" Микола Габа. Із пісенною патріотичною програмою виступив народний артист України Остап Стахів.

"Українцям сьогодні дуже важко, бо змушені протистояти двом ворогам ‒ зовнішньому агресорові, Москві, яка наступає зовні, та внутрішньому ‒ корупції, свавіллю, засиллю олігархату, які роз'їдають Україну зсередини. Я закликаю українців не опускати рук, а продовжувати боротьбу за справедливість, за соціальні та національні права. І ми не маємо права забути про велику жертву лицарів ‒ творців ЗУНР, героїв Небесної Сотні та всіх, хто поклав життя за Україну", - сказала у своєму виступі Ірина Сех.

Микола Габа нагадав тезу, що нація, яка не пам'ятає своєї історії, не має майбутнього ‒ не даремно російська пропаганда намагалася стерти в нас національну пам'ять, переписувала історію, забороняла рідну мову.

Історик та учасник російсько-української війни Михайло Галущак представив відвідувачам експозицію. Від осередку Спілки політв'язнів України виступив Ростислав Дмитрів. На заходах був присутній сільський голова Валерій Кучер.

Ірина Сех подарувала народному дому календар "Брідщина - земля героїв", в якому, зокрема йдется про славного сина Нем'яча Василя Дубину "Славко" - охоронця Золочівського надрайонового проводу ОУН, нагородженого Бронзовим хрестом бойової заслуги. Також вона подарувала патріотичну літературу для місцевої бібліотеки, яку передала завідувачці Ользі Козак. Ірина Сех висловила вдячність усім за допомогу в організаціі виставки, зокрема завідувачці народного дому Ользі Гук.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"