ВО "Свобода"

ENG

2 серпня
Фракція "Свободи" вимагає збільшити одноразову адресну допомогу малозабезпеченим громадянам Львівщини
Фракція "Свободи" вимагає збільшити одноразову адресну допомогу малозабезпеченим громадянам Львівщини

Фракція ВО "Свобода" вимагає внести до порядку денного чергового пленарного засідання сесії Львівської обласної ради проєкт рішення "Про внесення змін до переліку завдань, заходів та показників обласної Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018-2020 роки". Із відповідним депутатським зверненням 2 серпня 2018 року депутат Львівської облради від фракції "Свободи" Михайло Нискогуз звернувся до голови Львівської облради Олександра Ганущина.

Зокрема, фракція націоналістів у проєкті рішення вимагає збільшити на 2 млн грн обсяг видатків за загальним фондом обласного б'юджету на виплату одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам области за їхніми зверненнями до голови облради та депутатів облради за рахунок перевиконання надходжень до обласного б'юджету.

"05 грудня 2017 року Львівська облрада ухвалила рішення № 551 "Про затвердження Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018-2020 роки", у якому був змінений механізм виплати одноразової матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам у порівнянні з попередньою програмою. Зокрема, було ліквідована можливість депутатам обласної ради колективно звертатися до голови обласної ради з приводу виділення коштів з депутатського фонду матеріальної допомоги (колективне звернення). Таке нововведення призвело до того, що середній обсяг одноразової матеріальної допомоги, виділений заявникам, суттєво збільшився, оскільки більшість малозабезпечених звертаються до депутатів з проханням виділити допомогу на лікування (проведення операцій), яке є дороговартісним. Внаслідок цього фонд багатьох депутатів обласної ради є практично вичерпаним, попри те, що мешканці області і далі масово звертаються за адресною допомогою.

Слід сказати, що Комплексна програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області є однією з небагатьох програм, безпосередніми бенефіціарами якої є пересічні мешканці області. Зокрема, у 2017 році одноразовою адресною допомогою за зверненням до голови обласної ради та депутатів скористалися 7661 особа.

Зважаючи на вищевикладене, прошу під час уточнення показників обласного бюджету, за рахунок перевиконання дохідної частини обласного бюджету, внести у порядок денний чергового пленарного засідання сесії Львівської обласної ради проект рішення "Про внесення змін до переліку завдань, заходів та показників обласної Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018-2020 роки", а також оприлюднити цей проект рішення на офіційному веб-сайті обласної ради", ‒ йдеться у зверненні.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"