ВО "Свобода"

ENG

Микола Маринович
Микола Маринович

Боєць "Легіону Свободи", прапорщик Держприкордонслужби України, захищав територіальну цілісність України у складі Донецького прикордонного загону. Помер 4 грудня 2016 року невдовзі після демобілізації.

Народився 19 травня 1965 року у місті Самбір Львівської області. 1980-го року закінчив Дрогобицьку середню школу №14, після цього поступив до Стрийського технікуму механізації-електрофікації, де здобув спеціальність техніка-електрика.

Від 1986 року і до 2008 служив у спецзв'язку.

Микола Маринович був активним прихильником ВО "Свобода" ще задовго до Майдану, брав участь у найгарячіших баталіях проти колорадського шабашу 9 травня у Львові; був членом четвертої самбірської десятки львівської свободівської сотні на Майдані.

У квітні 2015 року Микола офіційно став до лав "Свободи". А вже за 3 місяці, у липні, вирушив на фронт. Служив у Донецькому прикордонному загоні спершу в ОБК "Зоря", потім ОБК "Сартана", був на передовій під Маріуполем.

Так само як не був пасивним у цивільному політичному житті, Микола Маринович завжди намагався брати ініціативу в свої руки на фронті. Позачергово виїжджав на передову, оберігаючи молодших побратимів, яким заледве виповнилося 20. Півтора роки вояк фактично прожив в окопі.

Тільки приїхавши з фронту, комбатант влився в організаційну свободівську діяльність. Та всі пережиті навантаження не минули безслідно для здоров'я Миколи Мариновича. 4 грудня 2016 чоловік помер в наслідок серцевого нападу.

У нього лишилися дружина Оксана, дочка Юлія (1992 року народження) та син Ігор (2001 року народження).